خانه » داعش » اخبار داعش » تهدید عربستان به خاطر نجنگیدن با داعش توسط ترامپ

تهدید عربستان به خاطر نجنگیدن با داعش توسط ترامپ

تهدید عربستان به خاطر نجنگیدن با داعش توسط ترامپ

تهدید عربستان به خاطر نجنگیدن با داعش توسط ترامپ

اخبار داعش :همانطور که میدانید عربستان یکی از اصلی ترین حامیان تروریست در منطقه می باشد که تلاشی برای مبارزه با داعش نمیکند این کار عربستان باعث خشم ترامپ نیز شده است.

به گزارش میهن گرام :دونالد ترامپ در گفت‌وگو با روزنامه نیویورک تایمز تصریح کرد که در صورت مشارکت نکردن ارتش عربستان در جنگ علیه داعش یا پرداخت نکردن هزینه آمریکا در تلاش‌هایش برای نبرد با این گروه ممکن است خرید و واردات نفت از عربستان را متوقف کند.

وی این مطلب را در پاسخ به این سؤال که آیا در صورت انتخاب شدن قصد دارد که خرید نفت از کشورهای هم‌پیمان آمریکا را ــ در صورت مشارکت نکردن نیروهای آنها در نبرد با داعش ــ متوقف کند، بیان داشت.

ترامپ در پاسخ گفت: “پاسخم این است، چه‌بسا بله”.

ترامپ گفت که کشورهایی که از حمایت آمریکا برخوردار هستند، باید هزینه این حمایت را بپردازند.

وی تأکید کرد: عربستان بدون ما مدتی طولانی باقی نخواهد ماند.

ترامپ گفت که در سیاست خارجی خود شیوه “آمریکا در وهله اول” دنبال خواهد شد که مانع از “سوء استفاده” از کشورش خواهد شد.

بر پایه این گزارش، ترامپ از دولت باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا به‌خاطر جستجو برای یافتن برون‌رفتی سیاسی به‌منظور حل بحران سوریه و کناره‌گیری بشار اسد انتقاد کرد و آن را “دیوانگی و حماقت” خواند و گفت: “من نمی‌گویم که اسد فرد خوبی است زیرا این‌طور نیست اما مشکل بزرگ ما اسد نیست بلکه گروه داعش است”.

ترامپ که بارها از هم‌پیمانان آمریکا در خاورمیانه خواسته است تا نیروهای زمینی در نبرد با داعش مستقر کنند، به “امکان” توقف خرید نفت از کشورهایی نظیر عربستان در صورت انجام ندادن آن یا نپرداختن هزینه مالی به آمریکا به‌خاطر نقش آفرینی این کشور در جنگ اشاره کرد.

وی تصریح کرد: روابط نامتوازنی با هم‌پیمانانی مثل ژاپن و کره جنوبی و عربستان برقرار است.

ترامپ گفت: احترام گزاردن به ما کم شده است و مورد تمسخر و سوء استفاده چندین ساله از سوی کسانی باهوش‌تر و حیله‌گرتر و استوارتر قرار گرفته‌ایم و درمقابل این وضعیت آمریکا در وهله اول قرار دارد. بله، از این به بعد دیگر اجازه سوء استفاده نخواهیم داد، با همه دوست خواهیم بود اما لقمه راحتی برای کسی نخواهیم بود.

داعش

loading...

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*