خانه » داعش » اخبار داعش » تعقیب عناصر فراری داعش در صحرا توسط جنگنده ها

تعقیب عناصر فراری داعش در صحرا توسط جنگنده ها

تعقیب عناصر فراری داعش در صحرا توسط جنگنده ها

تعقیب عناصر فراری داعش در صحرا توسط جنگنده ها

اخبار داعش :با آزاد سازی تدمر اعضا داعش در حال فرار از این منطقه می باشند که خیلی از آنها در صحرا به هلاکت رسیدند. در روزهای اخیر داعش بسیاری از مناطق تحت کنترل خود را از دست داده است.

به گزارش میهن گرام :ارتش عربی سوریه بعداز آزاد سازی کامل شهر تاریخی تدمر، امنیت و ثبات را درهمه مناطق این شهر از جمله شهر باستانی تدمر و فرودگاه آن برقرار کرده است و جنگنده ها در تعقیب عناصر فراری گروه تروریستی تکفیری داعش در عمق صحرای منطقه هستند.

خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) به نقل از یک منبع نظامی تاکید کرد که شهر تدمربعداز یک سلسله درگیری های شدید بین ارتش عربی سوریه و نیروهای دفاع مردمی با گروه تروریستی تکفیری داعش، اکنون به طور کامل از وجود عناصر داعش پاکسازی شده است.

براساس این گزارش، نیروهای یگان مهندسی ارتش سوریه با جست وجوی کامل شهر تدمر،عملیات پاکسازی آن از مین ها و تله های انفجاری کار گذاشته شده توسط عناصر داعش را آغاز کردند و تاکنون به صدها مین و بمب کارگذاشته شده در بناهای تاریخی و باستانی ، منازل و باغ های اطراف شهر دست پیدا کرده و آنها را خنثی کرده اند.

این منبع نظامی تاکید کرده است که در درگیری ها صدها عنصر داعش به هلاکت رسیده و صدها تن دیگر به سوی عمق صحرای سوری متواری شده اند.

این منبع خاطرنشان کرده است که جنگنده های سوری و روسی با افزایش پروازهای خود در منطقه در حال تعقیب عناصر باقی مانده و فراری داعش در عمق صحرای سوریه هستند و چندین بار هم محورهائی مانند السخنه ، ایستگاه سوم، توینا در منطقه تدمر والرصافه الطبقه در الرقه را بمباران کرده اند که به نابودی ده ها خودرو نظامی و هلاکت و زخمی شدن ده ها عنصر مسلح داعش منجر شده است.

منابع میدانی تعداد کشته های داعش را بیش از ۴۵۰ تن اعلام کرده که برخی از آنها مزدورانی بوده اند که از الرقه ، دیرالزور و مرزهای عراق وارد تدمر شده بودند.

عناصر مسلح گروه تروریستی تکفیری داعش در مدت بیش از ده ماه اشغال شهر تدمر علاوه بر ویران کردن بسیاری از آثار و بناهای تاریخی وباستانی آن بیش از ۵۰۰ تن از شهروندان سوری اهل تدمر را که بیشتر آنها کودکان ، زنان و سالخوردگان بوده اند، کشته اند.
منبع:ایرنا

loading...

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*