خانه » داعش » اخبار داعش » تدابیر امنیتی در استان های مصر

تدابیر امنیتی در استان های مصر

تدابیر امنیتی در استان های مصر

تدابیر امنیتی در استان های مصر

اخبار داعش :مصر که در سال های اخیر مشکلاتی داشت با ورود داعش به این کشور بر این مشکلات افزوده شده است و گروه تروریستی تکفیری داعش توانست به سرعت در این کشور رشد و دست به جنایت هایی علیه مردم و ارتش این کشور بزند.

به گزارش میهن گرام :همزمان با افزایش فراخوان‌ها برای تظاهرات و بالا گرفتن خشم مردمی، مقامات مصری تدابیر امنیتی را در میدان التحریر قاهره و دیگر میادین اصلی شهرهای مختلف افزایش دادند.

وزیر کشور مصر عصر دیروز شنبه سوم دیماه اظهار داشت: وزارت کشور سیستمی را برای مقابله با تمامی اتفاقات احتمالی در روز ۲۵ ژانویه تنظیم کرده است.

«مجدی عبدالغفار» تاکید کرد: بزرگداشت ۲۵ ژانویه حق واقعی مردم است و هیچ نگرانی برای مقامات ایجاد نمی‌کند.

وی افزود:‌ انقلاب ملی ما فداکاری‌های دستگاه پلیس را به یاد ما می‌آورد.

نیروهای مسلح و دستگاه امنیتی وزارت کشور مصر از عصر روز جمعه در بیانیه‌ای از همکاری‌اش با دستگاه‌های امنیتی برای تامین امنیت زیرساخت‌های حیاتی، تاسیسات مهم و جاده‌های اصلی در قاهره و دیگر استان‌ها خبر داد.

سخنگوی نیروهای مسلح مصر در این رابطه گفت: نیروها به حالت آماده‌باش درآمده‌اند و ماموریت حفاظت از تاسیسات کشور و ساختمان‌های دولتی و خصوصی و نیز مقابله با اقدامات خصمانه‌ای که امنیت شهروندان را به خطر اندازد، به آنها تفهیم شده است.

وی افزود: نیروهای مسلح برای مقابله با هرگونه اقدامات خلاف قانون و به خطر انداختن امنیت و ثبات کشور با پلیس همکاری می‌کنند.

به گفته سخنگوی نیروهای مسلح مصر، منطقه مرکزی پلیس، خودروهای گشتی، گروه‌های واکنش سریع و نیروهای ویژه را برای تامین امنیت در استان قاهره بزرگ مستقر کرده‌ است.

براساس تقسیم بندی حوزه فعالیت پلیس مصر در منطقه غربی پلیس مصر نیز تدابیر امنیتی را با هدف ممانعت از ورود گروه‌های خرابکار و افراد بدون مجوز در مناطق مرزی افزایش داده است.

در منطقه جنوبی پلیس مصر با خوردوهای گشتی سعی در حفظ امنیت شهروندان دارد.

از سوی دیگر شبکه خبری اسکای نیوز عربی امروز (یک‌شنبه) از کشته شدن سه شهروند در قاهره و زخمی شدن دو تن دیگر از ساکنان مرکز فاقوس در استان الشرقیه در تیراندازی گروهی ناشناس خبر داد.

این افراد ناشناس به سمت مرکز امنیتی شهر فاقوس تیراندازی کرده و با استفاده از موتورسیکلت از محل گریختند.

این در حالی است که تنها یک روز پس از انفجاری که در مخفیگاه تروریستی در استان جیزه رخ داد و در آن تعدادی از جمله شش نیروی پلیس کشته شدند، نیروهای پلیس مصر روز جمعه ۹ عضو گروه اخوان المسلمین از جمله یک استاد دانشگاه را به اتهام تحریک به خشونت در استان دمیاط واقع در شمال مصر دستگیر کردند.

در استان المنیا نیروهای امنیتی مصر یک گروه اخوانی را به اتهام آمادگی برای حملات بازداشت کردند.

از سوی دیگر رئیس جمهوری مصر در سخنرانی که به مناسبت روز بزرگداشت پلیس داشت، از دستگاه پلیس به دلیل تلاشی که برای آگاه‌سازی نیروهایش در مورد حقوق افراد داشته و نیز تامین امنیت انتخابات پارلمانی تقدیر کرد.

عبدالفتاح سیسی با توجه به اینکه این روزها اعتراضات در تونس از سر گرفته شده، خطاب به مردم تونس گفت: من در امور داخلی تونس دخالت نمی‌کنم اما به همه مردم تونس می‌گویم شرایط اقتصادی برای تمامی کشورها بسیار دشوار است کشور خود را حفظ کنید.

وی در این سخنرانی به سالگرد انقلاب ژانویه که منجر به سرنگونی دولت حسنی مبارک شده بود، اشاره‌ای نکرد.

این در حالیست که عفو بین‌الملل در بیانیه روز جمعه خود تاکید کرد، پنج سال پس از این انقلاب، اکنون درب‌ها به روی آرزوهایی چون آغاز دوره جدیدی از اصلاحات و احترام به حقوق افراد بسته شده است.

داعش

loading...

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*