خانه » داعش » اخبار داعش » تظاهرات هزاران نفر در کابل در اعتراض به سربریدن ها

تظاهرات هزاران نفر در کابل در اعتراض به سربریدن ها

تظاهرات هزاران نفر در کابل در اعتراض به سربریدن ها

تظاهرات هزاران نفر در کابل در اعتراض به سربریدن ها

اخبار داعش :بعد از رشد سریع داعش در افغانستان حال این گروه شروع به انجام جنایت در این کشور کرده است که در تازه ترین آن سر هفت گروگان را بریدن که باعث خشم مردم افغانستان شده است.

به گزارش میهن گرام :مقامات محلی ولایت زابل در جنوب افغانستان روز یکشنبه اعلام کردند که نیروهای وابسته به گروه موسوم به داعش هفت نفر از غیرنظامیان گروگان گرفته شده مربوط به قوم هزاره را سر بریده‌اند.

منابع محلی گفتند گروگان‌ها به دست جنگجویان ازبکستانی عضو داعش به قتل رسیده‌اند ولی منبع مستقلی تا حالا جزئیات کشته شدن گروگان‌ها را تایید نکرده است.

معترضان اجساد گروگان‌های سربریده را که شب گذشته از غزنی به کابل انتقال یافت، با خود به مقابل دروازه‌های ارگ ریاست جمهوری بردند. در کابل و در اطراف ارگ ریاست جمهوری تدابیر شدید امنیتی برقرار شده است.

گفته می‌شود که اعتراض‌های امروز به شکلی بسیار منظم جریان دارد. این تظاهرات از سوی “ستاد دادخواهی ملی برای قربانیان خشونت” برگزار شده است.

در تظاهرات امروز شماری از فعالان جامعه مدنی، نماینده‌های مجلس و شماری از چهره‌های شناخته شده شرکت کرده‌اند.

معترضان شعارهای مانند “مرگ بر طالبان”، “مرگ بر داعش“، “مرگ بر ارگ”، ” استعفا استعفا”، “ما همه شیعه‌ایم” سر می‌دهند. اکثر اعضای قوم هزاره شیعه هستند.

خواست اصلی معترضان، دادخواهی، توقف کشتار غیرنظامیان، حفظ جان شهروندان، تامین امنیت راه‌ها و استعفای رهبران حکومت وحدت ملی است.

به گزارش بی‌بی‌سی در میان تظاهرکنندگان رهبران سنتی قوم هزاره که در حکومت وحدت ملی سهم دارند، دیده نمی‌شوند و بیشتر تظاهرکنندگان از جوانان یا به اصطلاح نسل سوم مردم هزاره و شمار زیادی از شهروندان از اقوام تاجیک، پشتون و ازبک هستند.

بخشی از شهر کابل نیز تعطیل است و راه‌ها بر روی ترافیک بسته شده است.

loading...

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*