خانه » داعش » اخبار داعش » فرار کردن رهبران داعش از شهر رقه

فرار کردن رهبران داعش از شهر رقه

فرار کردن رهبران داعش از شهر رقه

فرار کردن رهبران داعش از شهر رقه

اخبار داعش :بعد از پیشروی های موفق نیروهای سوری و از طرفی هم حملات هوایی روسیه باعث شده رهبران داعش در حال فرار از شهر های مختلف سوریه باشند.به نظر نابودی داعش در سوریه نزدیک می باشد.

همزمان با انتشار اخباری از آغاز قریب‌الوقوع عملیات آزاد‌سازی شهر “الرقه” در شمال شرقی سوریه از دست تروریست‌های داعش منابع سوری از فرار رهبران این گروه تروریستی به همراه خانواده‌هایشان از این شهر خبر دادند.

به گزارش میهن گرام و به نقل از پایگاه خبری الفجر، ابو عبدالله، یکی از آوارگانی که از الرقه، پایتخت خودخوانده داعش به شهر حسکه آمده، گفت: شرایط در داخل رقه نسبتا آرام و عادی است و فقط جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی گهگاهی پایگاه‌ها و مراکز داعش در اطراف شهر را هدف قرار می‌دهند.

وی افزود: پس از تهدیدات ائتلاف “نیروهای سوریه دموکرات” (که متشکل از اعراب و کردهای سوریه است و از حمایت آمریکا برخوردار می‌باشد) به آغاز قریب‌الوقوع حمله نظامی علیه داعش در رقه، فرماندهان، رهبران و اعضای داعش به شکلی گسترده شروع به بیرون فرستادن خانواده‌های خود از این شهر کردند.

ابو عبدالله ادامه داد: با این حال داعش همچنان به استخدام اجباری مردان ۱۴ تا ۴۰ ساله در رقه ادامه می‌دهد.

وی اظهار داشت: نیروهای “سوریه دموکرات” چند روز قبل از آغاز عملیاتی نظامی در شهر الهول واقع در نزدیکی مرزهای سوریه-عراق در استان حسکه با هدف پیشروی به سمت رقه خبر داده بودند. این نیروها شامل یگان‌های حمایت از زنان و مردم وابسته به “دولت خودگردان”، شورای نظامی سریانی، نیروهای لشکری، گردان جزیره، ارتش انقلابیون، ائتلاف عربی سوریه و اتاق عملیات آتشفشان فرات است.

loading...

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*