خانه » داعش » اخبار داعش » متحد شدن کشورهای عربی با داعش برای نابودی ایران

متحد شدن کشورهای عربی با داعش برای نابودی ایران

متحد شدن کشورهای عربی با داعش برای نابودی ایران

متحد شدن کشورهای عربی با داعش برای نابودی ایران

اخبار داعش :برخی از کشورهای عربی که از حامیان اصلی داعش و گروه های تروریستی در منطقه می باشند در تلاش برای مقابله با ایران می باشند. اکنون خبرهایی از متحد شدن کشورهای عربی با داعش برای نابودی ایران منتشر شده است.

به گزارش میهن گرام :پایگاه خبری هافینگتون پست (Huffingtonpost) در گزارشی با عنوان “مشت نهایی داعش به ایران در راه است” نوشت: در حال حاضر سیاستمداران جهان سعی در ضربه زدن به داعش، بدنام ترین گروه تروریستی در جهان دارند. باید گفت داعش هیچ گاه نمی تواند در پیشبرد سیاست های خود پیروز باشد، مگر اینکه مشت آخر خود را به سر ایران بزند.

هافینگتون پست افزود: «باید پرسید که چرا داعش با تمامی خشونت هایی که انجام داده است همچنان قادر است نیروهای مسلمان جدیدی را از سرتاسر جهان به خدمت خود در بیاورد؟ پاسخ تمامی این سوالات به کشور شیعه ایران باز می گردد.

ایران جنگ های زیادی را علیه سنی های منطقه سازماندهی کرده است و در سیاست های داخلی بسیاری از کشور ها دخالت کرده است. از طرفی نیز گروه های نیابتی از جانب ایران مانند حزب الله توانسته اند دیدگاه های خود را در جهان اسلام تا حد زیادی نشر دهند.

اکنون نیز کشورهای عربی که سابقه اسراف‌گری زیادی نیز دارند و در جنگ های خود روی دلارهای نفتی حساب باز کرده اند، در صف اول جنگ سرد با ایران قرار دارند.»

این وب‌سایت آمریکایی افزود: «اکنون عربستان با صراحت کامل نگرانی خود را در مورد صدور انقلاب ایران بیان می کند و ریاض بر این باور است که ایران حامی اصلی حوثی ها در منطقه است. ایران بعد از سقوط صدام حسین، روابط سیاسی خود را با عراق افزایش داد و در نتیجه این روند موجب شکست قدرت های سنی در عراق و جلب نظر دولت جدید عراق شد.

به طور کلی باید گفت ظهور داعش در اصل، به خاطر سیاست‌های تند ایران بوده است و باید گفت دولت اسلامی در بسیاری جهات بخش  گسترده ای از یک قیام سنی منطقه، علیه جاه طلبی های امپریالیستی ایران در خاورمیانه می باشد.

ایران اکنون بیش از ۲ هزار روحانی در حال آموزش و همچنین استاد در شهرهای مذهبی عراق دارد و می توان گفت یک سوم از آنها با وزارت اطلاعات ایران همکاری دارند. برخی از تحلیل گران بر این باورند که ایران بیش از ۳۰ هزار فعال و یا نیروی کار و همچنین محصل در عراق دارد.»

هافینگتون پست افزود: «ایران در سوریه نیز فعالیت های نظامی زیادی را شکل داده است. اتحاد نامقدس ایران و روسیه موجب شده است تا همچنان دولت بشار اسد روی کار باقی باشد و سنی های زیادی در این جنگ جان خود را از دست بدهند. اکنون نگرانی این است که سیاست های ایران موجب شود تا سنی ها چشمان خود را به روی فعالیت های داعش ببندند و حتی با داعش برای مقابله با ایران همراه شوند.»

این وب سایت آمریکایی در پایان افزود: «به طور کل باید گفت، قدرتی به تنهایی نمی تواند داعش را نابود کند و باید گفت ایران نقش کلیدی در صلح خاورمیانه دارد. در حالی که ایران همچنان به سیاست های خود ادامه میدهد. در ضمن باید گفت تا زمانی که ایران همچنان به سیاست های کنونی خود ادامه می دهد، غرب نیز باید به تحریم های خود علیه دولت ایران ادامه دهد.»

داعش

loading...

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*